vyhledat

Opar


Herpes simplex nebo běžné opary, hovorově nachlazení nebo horečka (Latin Herpes simplex) - infekční onemocnění způsobené HSV1 a HSV2 (virus Herpes simplex).
Nástup onemocnění ve formě bublin, vytvořené ve shlucích na hranici sliznic dutiny ústní a rty. Někdy také dochází kolem nosu.
Vyskytuje se také v jiných částech těla, ale zabýváme se pouze infekcí v okoli úst a nosu. Jiné infekce jsou příliš závažné na to, abyste se léčili sami, proto se prosím obraťte na svého lékaře. (zdroj - Wikipedia)Začněte tím, že doplníte stravu produkty obsahujícími vitaminy B.

Vitaminy B se nacházejí v různých produktech konzumovaných člověkem. Takže je dobré vědět, kde je hledat, můžete také použít doplňky, ale to není to samé jako přírodní produkt. Přírodní zdroje vitamínů jsou nejlépe absorbovány lidským tělem a optimálně využívány. Existují produkty, které jsou společné pro několik druhů vitamínů B, jako je ječmen, vejce, slunečnicová semínka, hrášek, paprika a melasa.

Zde jsou hlavními zdroji vitamínu B .

Vitamin B.
název
zdroj
B1thiaminpivovarské kvasnice, hnědá rýže, pšenice a sójové klíčky
B2riboflavinmandle, játra a mléko
B3niacinryba, vejce, droždí, celá zrna, proso, rýže, mandle, pšenice, dýňová semínka, drůbež, hnědá rýže, růžičková kapusta, maliny, artyčoky, celer, brokolice, houby
B5Kyselina pantothenováhouby, avokádo, brokolice, hnědá rýže, oves a pšenice
B6Pyroxidinebanány, proso, pohanka, oves, pšenice, hnědá rýže, krevety, korýš, humr, sval, hnědá rýže, kuře, špenát
B7biotinvaječné žloutky, játra, ústřice, luštěniny a droždí
B8inositolořechy, semena, hnědá rýže, fazole, obilná zrna, rozinky, ananasový meloun, banány, citrusové plody
B9Kyselina listováječmen, hnědá rýže, pšenice, sezamová semínka, oves, hrášek, čočka, fazole, pórek, ředkvičky, houby, broskve, hrušky
B12kobalaminjátra, ryby, mléčné výrobky. neexistují rostlinné zdroje vitaminu B12
bpcholinžloutky, sójové boby, hovězí maso, kuře, telecí maso, krůtí játra

bxPABAjátra, ledviny, pivovarské kvasnice, melasa, celá zrna, otruby, houby, špenát

Když se jídlo vaří při vysoké teplotě, proces vaření zničí většinu vitamínů. Nejlepší metodou pro přípravu teplých jídel je vaření v páře, které zadržuje více vitamínů . Je však vhodné konzumovat nezpracované produkty, protože si zachovávají většinu svých potravinových a léčivých hodnot.


Dám vám domácí, přirozené způsoby, jak tento problém zmírnit a zbavit se:
Zlato - namažte postiženou oblast
Citronový balzám - olej nebo infuze (nejjednodušší způsob je vařit čaj z meduňkového balzámu, pít a dát pytel na nemocné místo)
Tea Tree - olej
Česnek - čerstvý plátek nebo šťáva
Cibule - čerstvý plátek nebo šťáva
Aloe - čerstvá šťáva nebo olej


Pokud je opar odolný vůči vaší léčbě nebo je znepokojivě velký, poraďte se se svým lékařem co nejdříve.

Přeji vám zdraví :)

Zamluvit si termín : zavolejte  601 372 351  nebo pošlete sms s textem: "chci objednat", ozveme se zpět jakmile to bude možné.

Žádné komentáře: