vyhledat

Relaxační masáž (+ aromaterapie, hudební terapie)


Relaxační masáž je jednou z forem masáže, jejímž hlavním cílem je zlepšení psychosomatického stavu.
Masáž uvolnuje tělo i mysli a překonáva účinky stresu a únavy v těle. Je to přirozený postup zahrnující mechanickou stimulaci tkání těla pomocí rukou terapeuta. Působí na kůži, pojivové tkáně, tukové tkáně, svaly, šlachy, vazy, fascia, nervová zakončení v kůži, a lymfatického systému a centrálního nervového systému a endokrinního systému. Snižuje vliv stresu na tělo a psychiku. Díky mnoha příznivým účinkům se používá při prevenci mnoha onemocnění.I když jsou účinky relaxační masáže viditelné po prvním ošetření, jsou to dlouhodobé přínosy jak pro tělo, tak pro mysl, dávejte pravidelnou masáž jednou nebo dvakrát za měsíc. Nielen normalizuje svalové napětí a obnovuje pevnost kůže a podkožní tkáně, ale také umožňuje zklidnit smysly, posiluje imunitní a hormonální systém a pomáhá regenerovat energii obnovením vnitřní rovnováhy těla a jeho přirozených sil pro samoregulaci. A protože relaxační masáž upřednostňuje snížení bolesti a nepohodlí způsobené na psychosomatickém pozadí, představuje účinnou formu podpory léčby a rehabilitace, zejména u osob s chronickým onemocněním.

Harmonický design interiéru - jemné okolní barvy a doplňky inspirované přírodou, speciálně vybraná relaxační hudba nebo jemné zvuky přírody, jako je zvuk lesa nebo proudícího potoka, svíčka a aromaterapie činí z masáže hlubokou, dokonce mystickou zkušenost, která vám umožní "plavat" daleko od každodenních starostí a uklidnit tělo a mysl. Relaxační masáž může být proto zahrnuta do holistických forem terapie.

V závislosti na vašich potřebách a indikacích může být relaxační masáž prováděna na téměř každé oblasti těla: záda, krk, obličej, hlava, nohy nebo celé tělo. K relaxační masáži se nejčastěji používají masážní oleje s relaxačními vlastnostmi, jako je levandulový olej, cedrový olej, olej ylang-ylang, olej z pelargónie, olej ze santalového dřeva, růžový olej atd. V závislosti na potřebách a preferencích pacienta. Relaxační masáž může být prováděna denně a její délka je od poloviny do jedné hodiny v závislosti na ploše masírovaného těla.

Indikace a kontraindikace
Relaxační masáž je bezpečná forma terapie a pokud je pacient vyloučen z kontraindikace, ne vyvola žádné vedlejší účinky. Kontraindikace pro relaxační masáž zahrnují stejné kontraindikace jako u klasické masáže - vice

Relaxační masáž je doporučena zejména pro lidi, kteří žijí v neustálém spěchu, zaneprázdněni, pod vlivem neustálého stresu, chronicky unaveni a pro ty, kteří se nemohou zklidnit sami a pro ty, kteří navzdory delší relaxaci necítí regeneraci síly. Studie ukazují, že to také dává pozitivní účinky na lidi s neurózou a poruchami spánku a deprese, protože harmonizuje práci mozku a nervového systému a zlepšuje náladu tím, že stimuluje vylučování hormonu štěstí (endorfiny). Doporučeno pro osoby s okyseleným organismem a vedoucí k aktivnímu životnímu stylu, ale také pro osoby, které se jen zřídka zabývají fyzickou aktivitou, protože uvolňují myofasciální napětí vyplývající z nehybnosti nebo prodlouženého abnormálního držení těla. Relaxační masáž je také vhodná pro zdravé lidi, kteří potřebují klid, kteří se chtějí v příjemné atmosféře uklidnit a regenerovat, aby si udrželi psychofyzickou rovnováhu.

DŮLEŽITÉ!

Pro ošetření používám různé druhy olejů a bylinných přípravků, které se vždy přizpůsobuji individuálním potřebám pacienta.
Procedury jsou prováděny s plnou hygienou, diskrétností a intimitou.

Zamluvit si termín : zavolejte  601 372 351  nebo pošlete sms s textem: "chci objednat", ozveme se zpět jakmile to bude možné.


Máte otázky, napište mi  @


Žádné komentáře: