vyhledat

Lymfatická / drenážní masáž
Manuální lymfodrenáž

Jedná se o postup používaný v případech existující otoky a lymfatické stázy. Účelem této masáže je mechanicky zatlačit lymfu do lymfatických uzlin a umožnit přívod čerstvé arteriální krve bohaté na kyslík, zlepšit fungování imunitního systému a přispět k rychlému odstranění toxinů z těla. Masáž by měla být prováděna v sérii několika ošetření.Manuální lymfodrenáž dolních končetin je terapií oběhové insuficience. Pokud máte pocit těžkých nohou, je otok, tato léčba pomůže léčbě. Lymfatická masáž urychluje tok lymfy a tak rychle uvolňuje tělo z toxinů. Podporuje hubnutí a boj s celulitidou.

Základní informace:
Lymfatický systém je podobný žilnímu systému, ale postrádá čerpadlo, které pohání srdce pro oběhový systém. Lymfa proudí v důsledku tlakového rozdílu v těle a svalové práci, což je důvod, proč se tak stagnuje. Důvodem vzniku edémů může být vysoká teplota, nedostatek pohybu, dieta bohatá na sůl, příliš málo vody na pití. Podobné účinky jsou způsobeny nadbytkem opilého alkoholu a dlouhou cestou autem nebo letadlem. Těžké, unavené a oteklé nohy po dni - mnoho lidí prožívá tento pocit. Jedná se o příznaky poruchy krevního a lymfatického oběhu v nohou.
Výsledkem poruch lymfatického systému jsou nejen edémy, ale také strie, celulitida, růžovka, předčasné stárnutí kůže a vnitřních orgánů.
V lékařském prostředí je lymfatická drenáž považována za jednu ze základních, nejefektivnějších fyzikálních terapií, podpůrnou léčbu a prevenci vzniku edému.
Léčba lymfatické drenáže je systémová. Obnovuje rovnováhu vody a elektrolytů v mezibuněčných prostorech a neumožňuje hromadění usazenin. To nutí prutok lymfy as ní metabolické produkty. Přepravují se do filtračních orgánů a pak se vylučují močí. Proto po zákroku pociťujete zvýšený diuretický účinek. Kromě toho odvodnění vyživuje a okysličuje tělo. Ideální pro boj s těžkými nohami. Po léčbě se pacient cítí lehký, uvolněný a animovaný. Můžete také pozorovat pokles tělesné hmotnosti. Pro lepší krevní oběh budou nohy teplejší a kůže bude okysličená, lépe vyživovaná a pružnější.


Kontraindikace masáže / lymfatické drenáže:

- akutní plicní edém
- akutní trauma měkkých tkání
- těžká žilní trombóza
- dekompenzované nemoci kardiovaskulárního systému
- epilepsie
- vysoká tělesná teplota
- glaukom
- selhání jater nebo ledvin
- infekční onemocnění
- hluboká žilní trombóza
- zánět lymfatických cév
- implantovaný kardiostimulátor
- nevysvětlitelný abdominální diskomfort
- těhotenství
- neoplastická onemocnění
- menstruace

Indikace pro masáž / lymfodrenáž - Lékařské:

- žilní insuficience
- syndrom karpálního tunelu (před a po operaci)
- Raynaudův syndrom (popis onemocnění)
- neuropatie, neuralgie
- ischemické onemocnění dolních končetin
- lymfopatie vyvolaná léky
- chronický edém
- osteoartritida - artróza
- dna, polyartritida
- obezita
- kožní trofické poruchy
- po mastektomii

Lymfatická drenáž pro estetické účely:

- celulitida
- prevence křečových žil
- mastný otok- syndrom těžkých nohou
- detoxikace
- zlepšení výživy a vzhledu pokožky
- péče po liposukci


Trvání procedury: Nejčastěji je jedna část těla ošetřena a trvá 15-20 minut, pokud celé tělo není delší než 60 minut.
Výše uvedené hodnoty jsou čistě přibližné; čas není důležitý, ale konečný výsledek - zlepšení zdraví, pohody nebo vzhledu masírované osoby.

DŮLEŽITÉ!

Pro ošetření používám různé druhy olejů a bylinných přípravků, které se vždy přizpůsobuji individuálním potřebám pacienta.

Procedury jsou prováděny s plnou hygienou, diskrétností a intimitou.

Zamluvit si termín : zavolejte  601 372 351  nebo pošlete sms s textem: "chci objednat", ozveme se zpět jakmile to bude možné.

Masz pytania, napisz do mnie @Žádné komentáře: