vyhledat

Informacje do zabiegów Reiki


Starożytna sztuka uzdrawiania Reiki

  • wspiera leczenie konwencjonalne, zwłaszcza chorób przewlekłych
  • przyspiesza powrót do zdrowia, wspomagając zabiegi przed i pooperacyjne
  • wzmacnia system immunologiczny
  • likwiduje dolegliwości stawów i kręgosłupa
  • poprawia przepływ krwi i limfy
  • wspomaga leczenie bezpłodności
  • wspiera moc samouzdrawiania w zaburzeniach snu, koncentracji i pamięci
  • głęboko odpręża, uwalnia od stresu


Podstawowy zabieg Reiki trwa około 40 minut. Zabieg + uzupełnienie (skierowane na konkretne schorzenie, uzależnienie...) trwa około 40-50 minut.
Przebieg zabiegu Reiki to energetyczny skan ciała pacjenta, oczyszczenie i naenergetyzowanie 7 czakr podstawowych oraz oczyszczenie aury pacjenta.Energię przekazuje się dłońmi, dotykając lub zbliżając je do ciała pacjenta (Reiki swobodnie przepływa przez ubranie).
Dotyk jest jedynie delikatnym przyłożeniem rąk, wolnym od jakiegokolwiek nacisku czy działań typowych dla manualnych technik uzdrawiania. To nie jest masaż (wyjątek stanowi masaż + reiki), choć zabieg w pozycji leżącej przeprowadza się na specjalnie przygotowanym do tego stole do masażu. Ważne jest, by osobie doświadczającej zabiegu było wygodnie i ciepło. W razie chłodu można przykryć ją kocem.
Przy zabiegu pacjent pozostaje w swoim ubraniu, nie musi nic zdejmować oprócz butów, metalowych ozdób, paska i okularów.
Reiki jest energią całkowicie pozytywną, delikatną, a jednocześnie niezwykle skuteczną.
W czasie zabiegu zarówno otrzymujący, jak i przekazujący mogą jej działanie odczuwać jako przyjemne ciepło, gorąco, chłód, mrowienie, pulsowanie, czasem lekki ból, który szybko przemija, a czasem zupełnie nic, przynajmniej nic zauważalnego w danej chwili. Wszystko zależy od tego, czego człowiek w danym momencie potrzebuje, aby jego ciało odzyskało równowagę i zdolność do samoregeneracji.
Po sesji mogą wystąpić objawy oczyszczania organizmu z zalegających w nim toksyn, na przykład lekki katar, wzmożona potliwość, częste oddawanie moczu, wysypka, biegunka. Mijają one samoistnie, zazwyczaj po dwóch dniach. Nie są zbyt uciążliwe, ponieważ my sami czujemy się wtedy wyjątkowo dobrze.
Aby wspomóc proces oczyszczania, który jest częścią uzdrawiania, należy pić więcej wody (ok. 8 szklanek dziennie) i stosować lekkostrawną dietę.
Reiki wpływa korzystnie na każdego, który jej doświadczył.


Aby uzyskać zadowalające efekty działania energii rzadko  wystarczy jeden zabieg, zazwyczaj potrzeba pięciu spotkań. Dwa pierwsze spotkania dzień po dniu, ewentualnie rozdzielone dwoma dniami, kolejne później, np. po tygodniu. Przy chorobach przewlekłych, oprócz obowiązkowych pięciu, mogą być potrzebne regularne spotkania – co 10 dni, albo raz w miesiącu.
Nikt nie może obiecać, że Reiki usunie z organizmu każdą chorobę czy cudownie uzdrowi śmiertelnie chorego (co nie znaczy, że cuda się nie zdarzają). Nie odrośnie też palec ani odjęta noga, nie zmieni się kształt ciała, a staruszkowi nie poprawi się nagle masa mięśniowa. Ale korzystanie z energii Reiki pozwoli wydobyć ciału cały potencjał na rzecz zdrowia. Sprawi, że rana na palcu wygoi się prawie błyskawicznie, wszelkie kontuzje ulegną uzdrowieniu, staruszek będzie się dobrze wysypiał i poprawi się zapewne jego wzrok. Ciało w kształcie gruszki czy cytryny będzie najpiękniejszym i najbardziej zrelaksowanym ciałem o tym kształcie.
Reiki wpływa na człowieka kompleksowo, działa na wszystkich poziomach, przyspiesza proces leczenia metodami konwencjonalnymi, współdziała z przepisanymi przez lekarza specyfikami i innymi metodami leczenia.
Reiki uwalnia od bólu, wprowadzając wewnętrzny spokój, tak by mimo pewnych braków i wrodzonych ograniczeń, każdy mógł czerpać radość i satysfakcję z życia, zachować tyle zdrowia, na ile pozwala wiek i okoliczności.


Jak przygotować się do zabiegu Reiki?
Nie istnieją jakieś specjalne wymagania, aby Reiki dotarło do odbiorcy. Wystarczą ręce uzdrowiciela i zgoda osoby, która chce doświadczyć cudownej siły tej energii. Proces uzdrawiania można jednak uczynić bardziej efektywny, stosując się do kilku zaleceń.
Przyjdź na zabieg, jeśli to możliwe, świeżo po prysznicu, nie używaj perfum, nie pal bezpośrednio przed zabiegiem, nie pij alkoholu.
Zdejmij wszystkie metalowe ozdoby - mogą zakłócić naturalny przepływ energii.
Jednocześnie, jeżeli pacjent posiada jakieś metalowe implanty lub np. rozrusznik serca, nie stanowi to przeciw wskazania do zabiegu. Reiki to energia inteligentna, która potraktuje takie urządzenia jako fragment ciała pacjenta.
Jeśli masz jakieś dolegliwości, powiedz o nich.
Zaufaj osobie przeprowadzającej zabieg. Jeśli masz jakieś wątpliwości albo czujesz silny napływ energii (być może dotąd Ci nieznany), powiedz jej o tym.


Przed i po zabiegu pacjent i prowadzący zabieg terapeuta powinni wypić po szklance wody.
Tuż przed zabiegiem należy skorzystać z toalety aby nic nie zakłócało ciągłości sesji.
Po zabiegu, kiedy ciało i umysł doświadczają głębokiego odprężenia, trzeba dać sobie kilka minut, aby wrócić do rzeczywistości.

Zasady etyczne i prawne działalności dyplomowanego uzdrowiciela.
1. Praktyk Reiki nie zastępuje lekarza.
2. W czasie zabiegu Reiki zostaną aktywizowane siły samouzdrawiające pacjenta. Nie będą stawiane żadne medyczne diagnozy, ani wykonywane terapie medyczne niezgodne z prawem.
3. Nie będą wydawane żadne zalecenia dotyczące przyjmowanych leków.
4. Nie będą udzielane obietnice uzdrowienia.
5. Dotyk stosowany w czasie zabiegu jest jedynie delikatnym przyłożeniem rąk, wolnym od jakiegokolwiek nacisku czy działań typowych dla manualnych technik uzdrawiania.


Sesje Reiki przeprowadzane są w warunkach całkowitego bezpieczeństwa zarówno fizycznego, jak i psychicznego .

Umów się na zabieg Reiki @
Jeżeli masz dodatkowe pytania skontaktuj się ze mną @


Tekst w języku angielskim link


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz