Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 21 listopada 2016

Gabinet Masaży


Każdy rodzaj masażu wpływa na układ nerwowy, przywraca
prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie, ciśnienie krwi i pozwala na
odprężenie.
Masaż - definicja jest wszystkim znana, nie będę więc jej tutaj przytaczać. 


 Już na samą myśl robi się nam przyjemnie. Ugniatanie, głaskanie, rozciąganie sprawia nam przyjemny ból i przynosi odprężenie. Jest wiele technik masaży. Masaż klasyczny, limfatyczny/drenażowy, antycelulitowy, sportowy,  punktowy, relaksacyjny, reiki,  dają ukojenie różnym częściom ciała. 
Dobrze wykonany masaż nie tylko przynosi przyjemność, ale również pozwala pozbyć się bólów kręgosłupa, karku, mięśni, a nawet pomaga zwalczyć nadwagę czy celulit. 
Masaż może być wykonywany samymi dłońmi, całymi rękoma (aż do łokci), gorącymi lub zimnymi kamieniami, bańką chińską (próżniowy) ale i specjalnymi przyborami (ręcznymi lub mechanicznymi). Nie będę tu opisywać wszystkich technik, skupię się na tych, które mogę sama Wam zaoferować. Powyżej zamieściłam zdjęcia moich certyfikatów/dyplomów uprawniających mnie do wykonywania masaży. 
Klikając na podkreśloną nazwę masażu z poniższej listy, uzyskacie szczegółowe informacje dotyczące danego rodzaju masażu. Znajdziecie tam również informacje jak możecie się umówić na zabiegi. Nie wszystkie rodzaje posiadają już opis ale każdy z poniższych wykonuję.

Masaż Klasyczny
Masaż Limfatyczny/Drenażowy
Masaż Antycellulitowy/Odchudzający-Modelujący (w przygotowaniu)
Masaż Sportowy (przed i po wysiłkowy, Regeneracyjny) (w przygotowaniu)
Masaż Gorącymi Kamieniami (w Przygotowaniu)
Masaż Bańką Chińską/Próżniowy
Masaż Stemplami Ziołowymi (w przygotowaniu)
Masaż Shiatsu (w przygotowaniu)
Masaż Relaksacyjny (+aromaterapia, muzykoterapia)
Masaż Relaksacyjny Reiki


Nawet po odpowiednio dobranym do stanu zdrowia i profesjonalnym masażu należy przygotować się, że ból może się zwiększyć. Dopiero po kilku takich zabiegach czuje się zdecydowaną poprawę, dlatego zwykle zaleca się wykonanie nawet 10 zabiegów. Trzeba jednak zawsze wsłuchiwać się w swoje ciało - jeśli nastąpiło gwałtowne pogorszenie, należy poinformować o tym masażystę. Zmieni on wykorzystywane techniki masażu lub zaleci wizytę u fizjoterapeuty lub lekarza.


Ile czasu trwa masaż ? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Czas masażu jest indywidualnie dobierany do klienta.
Nie da się tak naprawdę określić długości trwania zabiegu. Wszystko zależy od techniki masażu oraz stanu, gabarytu i potrzeb klienta.

Czysto teoretycznie można założyć, że :
- masaż pleców trwa około 30 minut
- masaż kończyn dolnych około 30 minut
- masaż kończyn górnych około 20-30 minut
- masaż karku i obręczy barkowej około 20-25 minut
- masaż twarzy około 20 minut (35 minut z maską)
- masaż całego ciała około 1,5 godziny
- masaż relaksacyjny około 30-40 minut
- masaż Reiki około 30-40 minut

Powyższe wartości są czysto orientacyjne; ważny jest nie czas a efekt końcowy - czyli poprawa zdrowia, samopoczucia lub wyglądu osoby masowanej.

WAŻNE ! 
Do zabiegów stosuję różne rodzaje olejków i preparatów ziołowych, które zawsze dostosowuję do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Zabiegi odbywają się z zachowaniem pełnej higieny, dyskrecji i intymności.

Zapisz się na zabieg @
Masz pytania, napisz do mnie @
1 komentarz:

  1. Wspaniałe, cudowne ręce i wiedza ! Atmosfera zaufania i zrozumienia. Małgosia jest nie tylko świetną masażystką znającą ludzkie ciało ale też cudowną przyjaciółką swoich pacjentów. Już po pierwszym masażu czułem ulgę a po całej sesji jestem jak nowy. Polecam Grzegorz

    OdpowiedzUsuń