vyhledat

sobota 20. srpna 2016

Akupresura u dětí
1 - hlava a zuby

2 - zátoky

3 - plíce

4 - celiakální plexus

5 - epigastrická oblast

6 - podbřišek

7 - pánev

Často, když děti zažívají nepohodlí, jediný způsob, jak vědí, jak to vyjádřit, je pláč. Děti mohou trpět různými onemocněními - včetně bolestí žaludku, zácpy, embolie nebo chřipky. A přestože pediatr obvykle doporučuje léčbu a medicínu, existuje i mnoho dalších uklidňujících metod, které stojí za vyzkoušení.

Níže uvádíme několik tipů na reflexologii nohou, které pomohou uklidnit vaše dítě. Každá oblast chodidla je zodpovědná za různé orgány, svaly a části těla. Jemným stisknutím těchto oblastí můžete pomoci zmírnit onemocnění.

Každá oblast chodidla odpovídá různým orgánům, svalům a částem těla. Jemným stisknutím na tyto oblasti můžete pomoci zmírnit nepříjemné pocity způsobené blokádami a blokádami.

Akupresura je známá po celém světě, protože ji lze použít k dosažení velkých terapeutických účinků, které dobře fungují iu dospělých. Protože vazy kojenců a svaly nohou nejsou dosud plně vyvinuté, mohou být náchylnější k mírné reflexní léčbě.

Děti mohou na různé typy reflexologie reagovat mnohem lépe než dospělí.


Když dítě pláče a zažívá určitou úroveň nepohodlí, jsou jeho paže, nohy a žaludek obvykle rozmazané bez přemýšlení. Zde můžeme vysvětlit, proč tyto metody fungují tak dobře. Jde o to, že některé reflexní body na rukou a nohou jsou sladěny se specifickými orgány, kostmi a tělními systémy.Zapoznaj się ze schematem, aby uzyskać ogólne pojęcie o punktach refleksologii, a po tym przyjrzymy się dokładnie każdemu z nich. Chociaż te rady nigdy nie zastąpią wizyty u pediatry czy ekspertyzy medycznej, to mogą mieć bardzo dobry wpływ na Twoje dziecko.

1. Zuby a hlavaŠpičky prstů jsou zodpovědné za hlavu a zubů dítěte. To může být užitečné zejména v případě, že děti mají zuby. Jemným tlačením na tyto malé oblasti můžete své dítě uklidnit.

2. Zátoky (dutiny)Centrum prstů je zodpovědné za dutiny. Pokud vaše dítě čichá non-stop, má rýmu nebo dýchací potíže, zkuste tyto oblasti jemně otřít prsty, abyste zmírnili příznaky. Měli byste se však vždy poradit s pediatrem. Tato ošetření jsou pouze uklidňující.


3. Plíce


Přetížení hrudníku u dětí je s největší pravděpodobností způsobeno infekcí nebo nachlazením. Bez léčby může vést k potížím s dýcháním, jídlem a spánkem. Kromě doporučení lékaře, zkuste dítě uklidnit tím, že jemně třete její malé nohy v určených oblastech, které jsou odpovědné za plíce.

4. Viscerální plexus (celiakální)


Viscerální plexus je komplexní síť nervů umístěných v břiše a za žaludkem. Někdy může nepříjemný pocit pocházet z této oblasti a způsobit bolesti žaludku, křeče, tlak a potíže s dýcháním. Zkuste mírně zatlačit na zobrazenou oblast, abyste zmírnili nepohodlí.

5. Epigastrium 


Naše děti mohou mít také střevní obstrukci, i když příznaky mohou být poněkud nejasné. Po konzultaci s pediatrem jemně otřete střed chodidel, který je zodpovědný za epigastrium, a poskytněte tak vašemu dítěti úlevu.

6. Podbřišek


Masáže chodidel mohou také zmírnit nepohodlí dítěte se zácpou. Pro stimulaci tlustého střeva otřete spodní oblasti chodidla. Bude to zvláště uklidňující pro dítě, které má problémy s „větry“.

7. PánevPata dětské nohy odpovídá pánvi. Pokud máte podezření, že je problém s bolestí kyčle nebo břicha vašeho dítěte, zkuste na tuto oblast vyvíjet tlak jemným otíráním oblasti.
DŮLEŽITÉ!
Předtím, než začnete u dětí používat akupresuru, nalijte si na ruce ruce olivový olej a vmasírujte je do rukou - zahřejte se. Teprve poté můžete začít s léčbou.

Nepoužívejte u dětí žádné vonné oleje, protože mohou způsobit podráždění kůže nebo dokonce alergické reakce.

Pamatujte, že reflexologie / akupresura nemůže zcela nahradit radu pediatra. Pokud léčba pomůže, váš malý nebude muset používat farmakologické látky. Pokud však dítě stále má zdravotní problémy, bez váhání vyhledejte lékaře.
Obsah na www.newgalatea.com nenahradí lékařskou konzultaci.
Správně používané bylinky a bylinné produkty mohou účinně léčit nebo podporovat léčbu.
Diagnostika a léčba by měla být vždy konzultována s lékařem.


Máte otázky, napište mi @

Žádné komentáře: