vyhledat

čtvrtek 24. března 2016

NATURA UZDRAWIA - zielnik


Lekarz leczy ale Natura uzdrawia. To prawda znana od wieków.


Zioła to rośliny lecznicze, które zawdzięczają swoje właściwości zawartości substancji czynnych. Od wieków poznajemy ich działanie na nasz organizm, uczymy się je wykorzystywać i leczyć za ich pomocą. Zioła były stosowane przez człowieka od tysięcy lat na różnorodne dolegliwości. Zioła to naturalne lekarstwo - bezpieczne i nie mające skutków ubocznych, jakże szkodliwych dla człowieka. 


 W moim zielniku będę Wam przedstawiać zioła, które znacie i których nie znacie. Często są to niepozorne roślinki na widok których do głowy przychodzi wam tylko słowo "chwast". Już wiele razy spotykałam ludzi, którzy widząc jak siedzę na łące i zrywam  mniszek lekarski, stokrotki lub koniczynę, ze zdziwieniem pytali "po co ci te chwasty"? Albo widząc na moim talerzu bratki, płatki róży stokrotki lub nagietki, mówią piękna dekoracja. Mało kto wie, że ta "dekoracja" jest jadalna i do tego bardzo zdrowa.Z cudownych, wręcz magicznych właściwości ziół możemy korzystać na różne sposoby. Można wykonać herbatki, napary, odwary, toniki, maści, kremy, kosmetyki ...

Nie obiecuję, że nauczę was wszystkiego o ziołach, bo sama nie wiem o nich wszystkiego – nikt tego nie wie.Zioła lecznicze to rośliny wpływające na funkcjonowanie organizmu, dlatego decyzję o podjęciu leczenia należy skonsultować z lekarzem !


Teraz poznajcie tajemnice ziół

Tekst w języku angielskim linkŽádné komentáře: