vyhledat

čtvrtek 24. března 2016

KRUK

Kruk – zwierzę mocy, strażnik Magii.

„Kruk ma barwę pustki , czarnej dziury w przestrzeni , gdzie znajduje się cała energia twórczego źródła.”(to słowa z książki - Karty Uzdrawiającej Mocy autorstwa Jamie Sams i Davida Carsona)

Kruk aktywuje moce magiczne i łączy je z nasza Wolną Wolą.  Jest strażnikiem magii stosowanej podczas praktyk uzdrawiania na odległość. Kieruje dobroczynnym procesem zmiany w świadomości, który doprowadzi do powstania nowej rzeczywistości i zażegnania choroby.

Według wyobrażeń indian kruk brał udział w stworzeniu świata i obdarzony był siłą nadprzyrodzoną oraz zdolnościami magicznymi ; zapewne dlatego uznany jest symbolicznym ptakiem kanadyjskiego Terytorium Jukonu.  W religii Indian Nawaho czczony jest jako opiekun zwierzyny łownej, a w mitach Indian Tlingit jako założyciel cywilizacji. 


Kruk w magii utożsamiany jest z :  Transformacją, Seksualnością, Tworzeniem, Wróżeniem, Wiedźmą, Zmianą świadomości, Mocą myśli.
Kruk jest patronem :  Wizjonerów i Jasnowidzów. Również wspiera ludzi inteligentnych, którzy dążą do poszerzenia swej wiedzy.
Kruk jako Totem :  Obdarza adepta  mocą i uzdrowieniem, zmienia jego karmę i rozświetla drogę którą kroczy praktykujący.

Czas w roku utożsamiany z Krukiem :  Zima.

Kolor utożsamiany z Krukiem :  Czerń.

Drzewo utożsamiane z Krukiem :  Heban.

Powyższy opis w skrócie przedstawia te elementy, które warto łączyć z Krukami podczas magicznej praktyki skierowanej na to niezwykłe zwierzę. Na pewno w przypadku Szamanizmu, Magii Naturalnej, oraz Wicca - Kruk może okazać się przydatnym towarzyszem.To są  tylko przykłady, bo symbolikę kruk ma bogatą.

Tekst w języku angielskim linkŽádné komentáře: